Nazwa Firmy: Biuro Rachunkowe Anna Jezierska-Kuźma
Domena: http://ksiegowosctrojmiasto.com.pl
Telefon 662-048-250
Adres Władysława Jagiełły 1
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-180

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Jeśli problemy sprawia Ci księgowość, to w Pruszczu Gdańskim działa wiele biur rachunkowych, które oferują swoją fachową pomoc. Zajmują się oni świadczeniem usług doradczych, przygotowywaniem dokumentów związanych z podatkami, a także sprawami kadrowymi. Trzeba przyznać, że zasięg działania niektórych biur jest szczególnie duży.

Przy wyborze biura rachunkowego dla siebie zwróć uwagę na to, czy osoba świadcząca usługi księgowe ma odpowiednie doświadczenie i wykształcenie. W przeciwnym razie musisz się liczyć z tym, że przyjdzie Ci składać wyjaśnienia do Urzędu Skarbowego, a tego zapewne wolałbyś uniknąć. Nie dopuść do sytuacji, w której mogłoby zabraknąć jakiegoś dokumentu u Ciebie w firmie.

Biura rachunkowe świadczą swoje usługi głównie małym i średnim przedsiębiorstwom. Niejednokrotnie jednak z ich usług korzystają również duże firmy. Wspomniane biura współpracują również z osobami indywidualnymi, które rozważają założenie własnej działalności gospodarczej. To poważny krok, dlatego też należałoby zastanowić się czy to na pewna dobra decyzja w danym momencie. Jeśli nie wiesz, jakie są formy prawne w Polsce, to księgowy Ci je przedstawi i krótko poda zalety każdej z nich. W tym wypadku nie ma rozwiązań uniwersalnych, dlatego też istotne jest, by dobrze ocenić swoje przyszłe potrzeby. Oczywiście spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać przekształcona w spółkę komandytową, ale taki proces wymaga czasu.

W małych firmach, w których często nie ma ani księgowej, ani kadrowej, to biuro rachunkowe przejmuje na siebie obowiązek przygotowywania umów, porozumień z pracownikami czy też zgłaszania ich do ubezpieczenia. Dobry księgowy zadba o to, by ZUS, GUS czy Urząd Skarbowy był zawsze poinformowany. Zdarza się, że biuro zajmuje się przygotowywaniem listy płac, tworzeniem kartotek pracowniczych czy też prowadzeniem aktów osobowych.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat działania biur rachunkowych, to na ksiegowosctrojmiasto.com.pl znajdziesz ofertę jednego z nich.

Data dodania: 14-11-2018

Opinie o firmie Biuro Rachunkowe Anna Jezierska-Kuźma


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy