Nazwa Firmy: Podatkiwspolce.pl
Domena: http://podatkiwspolce.pl/
Telefon
Adres - -
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy --

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Polacy uchodzą za jeden z najbardziej przedsiębiorczych narodów na „starym kontynencie”. Zresztą nie bez kozery. Jesteśmy pracowici, kreatywni. Potrafimy stworzyć coś z niczego i mamy głowy pełne pomysłów na to, jak bezpiecznie się wzbogacić. Współcześnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju inwestycje. Nasuwa się jednak pytanie: co zrobić, by mądrze ulokować swój kapitał i w późniejszym czasie spijać śmietankę z podjętej decyzji, zamiast pluć sobie w brodę? Spokojnie, służymy podpowiedzią.

 

Po pierwsze i najważniejsze, nigdy nie kupuj kota w worku. Dokładnie sprawdź oraz przeanalizuj status prawny danej spółki na sprzedaż, a także jej sytuację finansową. Gdzie szukać wspomnianych informacji? Nieocenionym źródłem wiedzy jest bez wątpienia KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy. Zawiera między innymi dane odnośnie:

  • sposobu powstania danego podmiotu (przekształcenie, podział, fuzja, etc.)
  • właścicieli i wspólników firmy;
  • wysokości kapitału zakładowego i poszczególnych udziałów;
  • wywiązywaniu się z obowiązku składania sprawozdań finansowych, etc.

 

Trzeba również zapoznać się z księgowością spółki, przejrzeć raporty, bilans zysków i strat, rachunki, faktury, itp. Wówczas będziemy mieć pewność, że jest ona w pełni wypłacalna. Na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę? Umowę spółki, a dokładniej rzecz ujmując zapisy dotyczące takich kwestii jak na przykład: ograniczenia w rozporządzaniu udziałami, wstąpienie do spółki ewentualnych spadkobierców czy wypłata dywidendy.

 

Podsumowując, warto inwestować w dobrze sprawdzone i „prześwietlone” spółki na sprzedaż. Zanim podejmiesz decyzję o ulokowaniu swojego kapitału, starannie rozważ wymienione wyżej aspekty. Jest ich co prawda sporo i trudno od razu wszystkie zapamiętać, ale bez obaw. Jeśli zajdzie taka konieczność, zawsze możesz je sobie przypomnieć. Wystarczy, że zajrzysz na: podatkiwspolce.pl. Znajdziesz tam całą niezbędną oraz co niemniej istotne, wiarygodną wiedzę „w pigułce”. Wspomnianą stronę internetową prowadzi bowiem prawnik z dużym doświadczeniem,

 

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Helena Szulc

Opinie o firmie Podatkiwspolce.pl


Dnia 2018-07-12 11:29:14 Stefan Woźniak napisał:
Każda inwestycja jest bardzo ważna i trzeba ją przeanalizować od A do Z. Bo pewnych rzeczy się nie zauważy, a potem się żałuje do końca życia.
Ocena: 4

Firmy w okolicy