Nazwa Firmy: Grandmetric Sp. z o.o.
Domena: https://www.grandmetric.com/pl/home/
Telefon 61 271 04 43
Adres Metalowa 5
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 60-118

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Wśród ważnych zadań inżynierów działających w sektorze IT znajduje się tworzenie lokalnych sieci komputerowych. Proces jest skomplikowany, więc powinno się do niego dobrze przygotować. Co warto wiedzieć na ten temat?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sieć LAN obejmuje komputery, stacje robocze oraz sprzęt peryferyjny umieszczony w biurze, domu czy urzędzie. Dzięki połączeniu urządzeń użytkownicy mogą współdzielić serwery i wszelkie dane. Natomiast sieci WAN łączą ze sobą maszyny, które są zlokalizowana na dużym obszarze, np. w różnych krajach. To rozwiązanie jest wykorzystywane w przypadku, gdy przedsiębiorstwo ma wiele oddziałów, których pracownicy muszą cały czas wymieniać się informacjami. Fachowcy, którzy zajmują się przygotowaniem projektu, powinni zadbać o to, aby sieć nie tylko spełniała obecne wymagania, ale i była łatwa w rozbudowie. Poza tym system musi zawierać zabezpieczenia, które zapobiegną dostaniu się do danych osobom niepowołanym oraz umożliwiać szybką diagnozę usterek, rekonfigurację w przypadku awarii (najlepiej, aby była uruchamiana automatycznie).

Projekt sieci LAN lub WAN musi uwzględniać funkcję, jaką ma ona pełnić, dlatego należy poprawnie określić topologie istniejącego systemu, przeprowadzić inwentaryzację zasobów sprzętowych oraz oprogramowania. Niezbędne jest także przygotowanie wizualizacji oraz symulacji obciążenia. Oczywiście, warto pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednie okablowanie, rozmieszczenie gniazdek sieciowych oraz punktów dystrybucji. Projektowanie sieci komputerowych WAN i LAN od podstaw lub rozbudowa i modyfikacja istniejącego systemu znajduje się w ofercie firmy Grandmetric. Firma działa w branży od lat i może się pochwalić setkami zadowolonych klientów. Zleceniodawcy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, jasne warunki współpracy oraz terminową realizację zlecenia.

Warto zawsze korzystać z usług fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Data dodania: 28-07-2023

Opinie o firmie Grandmetric Sp. z o.o.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy