Nazwa Firmy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski
Domena: http://www.ladecora.pl/
Telefon +48 604 678 334
Adres Lutycka 64C
Miejscowość Piła
Kod pocztowy 64-920

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Storczyki to wyjątkowe kwiaty, które goszczą w niejednym mieszkaniu i to w zdecydowanie większej ilości. Chętnie kupujemy i zabieramy je do naszych domów, a to ze względu na ich kwitnienie, które daje imponujący efekt. Wiele osób uwielbia w storczykach to, że ich kwiaty utrzymują się na łodydze przez kilka miesięcy.

Może się wydawać, że roślina ta należy do wymagających. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że kwiat ten stoi na "właściwym" oknie, a zatem na takim, które wychodzi na wschód lub zachód. Należy oczywiście zapewnić mu odpowiednią wilgotność. Najlepiej co jakiś czas przelewać go wodą (pozostawienie jej w doniczce może przyczynić się do gnicia korzeni). Warto też zaopatrzyć się w dobry nawóz. On doprowadzi do ponownego kwitnienia, a także wydłuży je.

Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia - doniczka. Już sam w sobie storczyk stanowi ozdobę parapetu, jednak odpowiednio dobrana osłonka dodatkowo podkreśli jego piękno. Orchideę kupimy w charakterystycznej, plastikowej, przezroczystej doniczce. Nie wyjmujemy z niej kwiatka. Posiada ona specjalne otwory umożliwiające odprowadzenie nadmiaru wody do osłonki, którą należy dodatkowo dokupić.

Doniczki do storczyków mają pełnić nie tylko funkcję ozdoby, choć rzecz jasna nabywając je, w dużej mierze zwracamy uwagę właśnie na ich wygląd. Pragniemy, aby komponowały się one z wystrojem wnętrza, a także były po prostu zgodne z naszym gustem. Ważne jest to, by kupić osłonkę dedykowaną do storczyków. Ma ona charakterystyczny kształt - jest węższa u dołu i rozszerza się ku górze. Niektóre doniczki mają specjalne "wybrzuszenie" w dnie, które polepsza dostęp powietrza od spodu.

Czy osłonka powinna być przezroczysta? Niekoniecznie. Aczkolwiek taka doniczka umożliwia obserwację barwy korzeni, co jest przydatne przy podlewaniu (gdy korzenie są białe i suche, należy dostarczyć roślinie wodę). Jeżeli wolisz postawić na ceramikę, zrób to, w takiej osłonce Twój kwiatek też będzie szczęśliwy.

W sklepie internetowym La Decora zamówić można różne doniczki, w tym również te stworzone z myślą o storczykach.

Data dodania: 14-11-2018
Źródło:

Opinie o firmie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy