Nazwa Firmy: SUPERPOOLS
Domena: https://superpools.pl/
Telefon 77 550 59 65
Adres Wrocławska 255
Miejscowość Opole
Kod pocztowy 45-960

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Własne miejsce do kąpieli w ogrodzie to coś, co latem może stać się przyjemnym ukojeniem podczas upałów. Aby jednak móc cieszyć się wodnym wypoczynkiem, niezbędne jest spełnienie odpowiednich formalności prawnych. Budowanie basenu wymaga prawidłowego zgłoszenia i uzyskania pozwolenia dlatego, zanim się zdecydujesz, dowiedz się na ten temat więcej. 

Zgłoszenie budowy basenu

Przed rozpoczęciem budowania basenu musisz pamiętać, że jeśli zamierzasz mieć w swoim ogrodzie model betonowy, musisz zgłosić  w odpowiednim starostwie chęć posiadania takiej konstrukcji. W takim zaświadczeniu powinny znaleźć się informacje, takie jak rodzaj prac i ich zakres, sposób wykonywania robót oraz termin rozpoczęcia inwestycji. Zgłoszenie trzeba nadać 21 dni przed planowanym postawieniem konstrukcji. 

Pozwolenie na budowę basenu

Jeśli Twoje plany przewidują budowanie basenu o większych parametrach, który może wpływać na zmianę sposobu zagospodarowania terenu, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. W takiej sytuacji proces jest bardziej skomplikowany i wymaga przygotowania większej ilości dokumentów, m.in. wniosku o wydanie pozwolenia, 4 kopie projektu konstrukcji, mapa działki oraz oświadczenie o prawie do nieruchomości. 

Ostateczne decyzje wydawane są na podstawie szczegółowej oceny projektu, której celem jest sprawdzenie, czy planowana inwestycja nie naruszy istniejącego porządku lub bezpieczeństwa użytkowania. Po wydaniu pozwolenia budowanie basenu powinno rozpocząć się w ciągu 2 lat, w innym wypadku zaświadczenie traci ważność i trzeba ponownie się o nie ubiegać. 

Pamiętaj, że staranny proces pozyskiwania zezwoleń to podstawa legalnego i bezproblemowego użytkowania z basenu. Nie warto lekceważyć formalności — mogą one uchronić Cię przed późniejszymi problemami związanymi z eksploatacją konstrukcji. 

Data dodania: 22-02-2024

Opinie o firmie SUPERPOOLS


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy