Nazwa Firmy: Together-Razem Centre
Domena: https://together-razem.org/pl/
Telefon
Adres Kilnap Business & Technology Park 2a
Miejscowość Cork
Kod pocztowy 2A-

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Żyjąc na obczyźnie nawet w najlepszych warunkach nie sposób nie tęsknić za krajem. A jeśli do tego dochodzą problemy natury prawnej czy socjalnej, należy szukać wsparcia. W Irlandii, w Cork można je znaleźć w centrum dla imigrantów z Europy Centralnej i Wschodniej, które ma ciekawy program pomocy. Jest to projekt współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie, ale głównie opiera się na wolontariacie. Pragnąc skorzystać z pomocy, wystarczy się zarejestrować telefonicznie, dzwoniąc pod numer podany na stronie.

Centrum Together-Razem udziela informacji niezbędnych do skorzystania z pomocy społecznej w tym kraju. Udziela porad na temat rodzaju zasiłków i regulacji prawnych między innymi w takich dziedzinach jak:

  • prawo pracy,
  • renty i emerytury,
  • świadczenia społeczne.

Osoby mające problemy językowe mogą też liczyć na asystentów, którzy pomagają w wypełnieniu dokumentów, czy w komunikacji z urzędami różnymi kanałami.

Prowadzi się tam także działalność edukacyjną szczególnie w zakresie kursów j. angielskiego o różnych stopniach zaawansowania. Jest również szkoła dla dzieci imigrantów, które ukończyły 4 rok życia, gdzie uczą się języka polskiego i zaznajamiają z kulturą i tradycjami kraju rodziców. Przy szkole działa polonijny zespół ludowy, od którego można wypożyczyć tradycyjne stroje polskie, w tym krakowskie i łowickie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz i wnieść wymaganą opłatę.

Bardzo ważna dla wielu Polaków cierpiących na nostalgię i nieradzących sobie w nowej rzeczywistości jest pomoc terapeutyczna w poradni U-Clinic. Prowadzi ona terapie indywidualne i grupowe, w tym uzależnień. Można się tam zgłosić, czując się samotnym czy przygnębionym. Przychodzą do niej po pomoc rodacy z depresją i z wieloma innymi problemami. 

Data dodania: 31-12-2022

Opinie o firmie Together-Razem Centre


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy